Rekord $830M CME Bitcoin Futures Open Interest Highlights Bullish Trend

Ekspozycja netto najlepszych traderów i rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kontraktami terminowymi Bitcoin Billionaire pokazuje, że rynek pozostaje nastawiony na byki.

Bitcoin (BTC) znajduje się w dość silnym byczym trendzie od połowy marca, kiedy to cena odbiła się od potężnego krachu, który spowodował spadek ceny na niektórych giełdach do 3.600 dolarów.

Niezależnie od tego, czy cena jest śledzona na 3-godzinnym wykresie, czy też w tygodniowych ramach czasowych, cena stale rosła w górę, osiągając poziom 12 100 dolarów w teście 2 sierpnia.

Technicznie rzecz biorąc, nie było niższego poziomu od 2-dniowego 50% wstrząsów, które spowodowały, że cena testowana była na poziomie poniżej 4000 dolarów.

Wykres 3-dniowy Bitcoin USD

Czasami trudno jest rozpoznać tak długofalowe ruchy, że umysł ludzki poświęca więcej uwagi niedawnym lub traumatyzującym wydarzeniom.

Niektórzy traderzy mogli zinterpretować agonizujące 87 dni, które zajęło przełamanie oporu 10.000 dolarów, jako negatywne doświadczenie, uznając go za rynek niedźwiedzi.

Inwestorzy, którzy skupili się na altcoins, będą świętować obecny „alt-season“ bez względu na całkowite wyniki rynków krypto walutowych i nie ma w tym nic złego. Jedyną potencjalną wadą jest to, że kiedy topowi traderzy zmieniają się w niedźwiedzie, trendy Bitcoin’a i Ether’a (ETH) odwracają się, powodując wykładniczy spadek cen altcoin’ów.

Najlepsi traderzy zredukowali długie pozycje, ale pozostają byczy.
Przyglądając się danym giełdowym podkreślającym pozycjonowanie netto traderów od długiego do krótkiego, można określić, czy profesjonaliści są chudymi byczkami, czy niedźwiedziami.

Chociaż istnieją rozbieżności w metodologiach, zmiany w tym indeksie dają wystarczająco jasny obraz ekspozycji netto najlepszych traderów.

Top Traderzy długoterminowi/krótcy

Zarówno dane Binance’a jak i OKEx utrzymywały się na stosunkowo neutralnym poziomie do 26 lipca i od tego czasu wielcy traderzy mają długą ekspozycję netto. Nawet gwałtowny spadek cen Bitcoinów o 1.500 dolarów w dniu 2 sierpnia nie był w stanie podważyć optymizmu tych inwestorów.

Wskaźniki instrumentów pochodnych z kontraktów terminowych Bitcoin i handlu opcjami również pozostały mocno bycze pomimo 1 mld dolarów w likwidacji w niedzielę, według Cointelegraph.

Wolumeny pozostają silne
Po osiągnięciu szczytowych poziomów cen, wolumeny zazwyczaj wykazują tendencję spadkową. Nie musi to koniecznie przekładać się na niedźwiedzie nastroje, a często występuje w cyklach akumulacji.

Ze względu na niektóre giełdy zawyżone liczby, analiza liczb bezwzględnych nie jest bardzo pomocna. Niemniej jednak, zmiany wolumenu dają wgląd w aktywność rosnącą i malejącą, szczególnie po silnych zmianach cen.

Kryptoński całkowity limit rynkowy i wolumen

Chociaż nie wiadomo jeszcze, czy niedawna całkowita kapitalizacja rynku utrzyma się na poziomie 350 mld dolarów, to jednak niedawny wzrost średniego wolumenu jest wskaźnikiem zdrowego trendu rynkowego.

Nawet jeśli ten wolumen zaniknie, nie powinno to być niepokojące, dopóki nie spadnie poniżej poziomu z poprzedniego miesiąca.

Aktywność inwestorów instytucjonalnych pozostaje silna
W przeciwieństwie do danych ilościowych, kontrakty terminowe typu futures z otwartym udziałem dają lepszy obraz całkowitej ekspozycji inwestorów na ryzyko.

Niezależnie od aktywności handlowej, która może się chwilowo scedować po zmianach cen whiplash, otwarte zainteresowanie pozostanie wysokie tak długo, jak długo gracze utrzymają swoje pozycje otwarte.

Aby lepiej ocenić przepływy instytucjonalne, dane Chicago Mercantile Exchange (CME) powinny być analizowane osobno.

Kontrakty terminowe CME na Bitcoin’y Bitcoin’y Open Interest

Rosnące otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi CME wskazuje na rosnącą aktywność instytucjonalną. Jak pokazano powyżej, wskaźnik ten osiągnął najwyższy w historii poziom 828 mln USD 3 sierpnia, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Instrumenty pochodne potwierdzają byki najlepszych traderów
Wskaźniki dotyczące instrumentów pochodnych, w tym contango (podstawa), stopa finansowania, opcja 25 % przechylenia delta oraz współczynnik „put/call ratio“ są jednoznaczną oznaką byczości.

Chociaż nie ma jednego wskaźnika lub analizy, które dawałyby pewność co do krótkoterminowych ruchów cen, to ekspozycja netto najlepszych traderów i rosnący apetyt inwestorów instytucjonalnych wskazują na niekwestionowany impet byka.

W razie wątpliwości, inwestorzy powinni nieco oddalić się, korzystając z wykresów dziennych i 3-dniowych, zamiast koncentrować się na mniejszych przedziałach czasowych i ostatecznie zostać wyprzedzeni przez bardziej rozległe i agresywne trendy.

You may also like

Bitcoin-prijs: Bitcoin-walvissen blijven stevig, hoewel ze $ 11.000 worden afgewezen

Ekspozycja netto najlepszych traderów i rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kontraktami terminowymi Bitcoin Billionaire pokazuje, że rynek pozostaje nastawiony na byki....

Online Casino Test

Ekspozycja netto najlepszych traderów i rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kontraktami terminowymi Bitcoin Billionaire pokazuje, że rynek pozostaje nastawiony na byki....

Binance Exchange Pläne zur Einführung in Südkorea

Ekspozycja netto najlepszych traderów i rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kontraktami terminowymi Bitcoin Billionaire pokazuje, że rynek pozostaje nastawiony na byki....

Back to Top