Drugi najbogatszy człowiek w Meksyku właśnie zmienił

Drugi najbogatszy człowiek w Meksyku właśnie zmienił swoje Twitterowe Bio na Bitcoin

Ricardo Salinas Pliego wpada coraz głębiej w Bitcoinową króliczą norę.

  • Meksykański miliarder zaktualizował swoje bio na Twitterze do „Bitcoin“.
  • W ciągu ostatnich kilku miesięcy Salinas wykazał żywe zainteresowanie walutą jako alternatywą dla pieniędzy fiat.
  • Jest on najnowszym miliarderem, który zmienił swoje bio na Bitcoin.

Uwaga redaktora: Ten artykuł został zaktualizowany, aby odnotować Salinas jako drugiego najbogatszego człowieka w Meksyku, a nie trzeciego.

Drugi najbogatszy człowiek w Meksyku, Ricardo Salinas Pliego, właśnie zmienił swoją biografię na Twitterze na Bitcoin. Dołącza on do grona wielu bogatych ludzi, którzy z dumą Immediate Edge eksponują swoją wierność BTC w swoich biografiach, w tym Michaela Saylora z MicroStrategy, Anthony’ego Scaramucciego ze Skybridge oraz, przez krótki czas, najbogatszego człowieka na świecie, Elona Muska.

Krótki przegląd biznesów Salinasa

Salinas jest drugą najbogatszą osobą w Meksyku i jest remisuje z magnatem z Hong Kongu Lui Che-woo jako 106. najbogatsza osoba na świecie według Forbes, z wartością netto 13,2 miliarda dolarów.

Salinas jest założycielem i prezesem Grupo Salinas, meksykańskiego konglomeratu medialnego i detalicznego, w skład którego wchodzi TV Elektra, drugi co do wielkości nadawca w kraju, oraz Grupo Elektra, sprzedawca sprzętu AGD i elektroniki.

Salinas ma na oku Bitcoina od jakiegoś czasu. 21 października 2020 roku opublikował listę rekomendacji książkowych, w tym The Bitcoin Standard, autorstwa ekonomisty Saifedeana Ammousa.

Miesiąc później, 17 listopada, Salinas tweetował atak na fiat money w systemie bankowym Ameryki Łacińskiej i powiedział „dobrze jest zdywersyfikować nasze portfolio.“

Salinas zamieścił również wywiad, w którym mówił o Bitcoinie. Jego ostatni tweet związany z BTC w tym roku doradzał wszystkim swoim zwolennikom, którzy mogą być zainteresowani walutą, aby śledzili konto guru Bitcoin Dan Held.

Wczoraj, Salinas retweetował Helda, para z nich świętowała wzrost Bitcoina, który zobaczył, że osiągnął cenę $40k.

A Salinas w listopadzie powiedział, że miał 10% swojego płynnego portfela w Bitcoin.

Cena BTC

Dopasowanie Salinas i Bitcoin wydaje się być kilka miesięcy w tworzeniu. Jako publikacja celebrująca wszystkie rzeczy związane z blockchain, Decrypt z zadowoleniem przyjmuje decyzję Salinasa o skonsumowaniu małżeństwa w swoim bio na Twitterze.

You may also like

Previsão do preço do bitcoin: queda para $18.800 acena para o novo ATH

Drugi najbogatszy człowiek w Meksyku właśnie zmienił swoje Twitterowe Bio na Bitcoin Ricardo Salinas Pliego wpada coraz głębiej w Bitcoinową...

Mexico reached a historical investment of more than USD 1.3 billion in the fintech sector

Drugi najbogatszy człowiek w Meksyku właśnie zmienił swoje Twitterowe Bio na Bitcoin Ricardo Salinas Pliego wpada coraz głębiej w Bitcoinową...

EOS: Die Blockchain erfüllt die Entwicklungsanforderungen von Brian Armstrong

Drugi najbogatszy człowiek w Meksyku właśnie zmienił swoje Twitterowe Bio na Bitcoin Ricardo Salinas Pliego wpada coraz głębiej w Bitcoinową...

Back to Top